DAVET MEKTUBU

Sevgili Meslektaşlarım,

Sizi 16-18 Ekim 2023 tarihleri arasında Ilıca , Çeşme , İzmir, TÜRKİYE'de yapılacak olan 8. İstanbul MS Günleri toplantısına davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.

Katılımcılarının çoğu tarafından dünya çapında önemli bir MS etkinliği olarak tanımlanan “İstanbul MS Günleri”, Kasım 2013'te ilk kez sahneye çıktı. Fakülte olarak dünyaca ünlü MS fikir liderlerini bir araya getiren ve MS’deki en ön plana çıkan konuların tartışıldığı etkileşimli yapısıyla “İstanbul MS Günleri” artık yılın geleneksel MS etkinliği haline geldi.

Bu yıllık düşünce kuruluşu etkinliği, samimi bir ortamda iletişim ağınızı geliştirmek, yeni ve heyecan verici araştırmaları paylaşmak için harika bir fırsattır. Her yıl seçilen konunun, en önde gelen uluslararası uzmanların sunumları, çoğu kez yeni ve yayınlanmamış veriler ve ardından samimi bir ortamda etkileşimli tartışmalar yoluyla MS ve ilgili bozukluklarla ilgili bazı güncellenmiş kavramlara odaklanmamıza izin verdiğine inanıyoruz.

Bu yılın konusu “MS'de Yeni Ufuklar”.

Toplantı Pazartesi sabahı MS'in geçmişi, bugünü ve geleceği üzerine resmi açılış ve tanıtım dersleriyle başlayacak. Sunumlar ve tartışmalar, MS'in immünolojisi, patolojisi ve genetiği ile görüntüleme ve tedavi alanlarındaki son ve beklenen gelişmeleri derinlikli olarak kapsayacaktır. Pediatrik MS üzerine ayrı oturumlar ve her zamanki gibi MS dışı inflamatuar merkezi sinir sistemi hastalıkları özel oturumu olacak .

“İstanbul MS Günleri” artık bağımsız bir bilimsel organizasyondur ve böyle olmaya devam edecektir. Sektörün katkısı kesinlikle sınırsızdır. Bu toplantı Nörolojik Araştırmaları Destekleme Derneği tarafından düzenlenmektedir ve Türk Multipl Skleroz Derneği tarafından da desteklenmektedir.

Toplantı ayrıca nörobilim/MS alanındaki çalışmalarınızı sözlü ve poster sunumları olarak sunmanıza da olanak sağlar. Bildiri özeti son gönderim tarihi 4 Eylül 2023'tür. Kayıt ve özet gönderimi ile ilgili gerekli bilgiler www.istanbulmsdays.org adresindeki web sitemizde yer alacaktır.

İstanbul MS Günleri 2023 için dünyanın her yerinden katılımcıları Çeşme'de ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

İstanbul MS Günleri 2023 Bilim Kurulu adına,

Prof. Dr. Aksel Siva